موشن گرافیک

موشن گرافیک Motion graphic چیست؟

موشن گرافیک در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته‌های هنر دیجیتال می‌باشد؛ علم استانداردی است که بصورت حرفه‌ای در بر گیرنده نرم‌افزارهای مهم است.

این کلمه از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویری همچون وکتورها و تصاویری که عموما با برنامه های گرافیکی همچون فتوشاپ و … ساخته میشوند، تشکیل شده است. موشن گرافیک ها اصولا به همراه صدا توسط برنامه های مالتی مدیا همچون ادوب افترافکت موهو و… ساخته میشوند.

از این متد در ساخت تیزر تبلیغاتی،انیمیشن های دوبعدی،برنامه های آموزشی و…استفاده می شود و عدم نیاز به دوربین و نور و فیلمبرداری و عدم نیاز به بازیگر باعث افزایش رونق و کارایی آن شده است.

مثالی ساده از کاربرد موشن گرافیک:

تصور کنید شما فروشنده تلوزیون های خانگی هستید، قطعا اگر کلیپی تبلیغاتی از گذشته داشته اید حال با ورود ال سی دی های جدید دیگر کلیپ شما کاربردی نداشته و بالعکس باعث کاهش فروش شما خواهد شد، و این روند ادامه دارد زیرا در آینده شکل فیزیکی محصولات حال حاضر تغییر خواهد کرد.

پس چاره کار چیست؟؟

اینجا موشن گرافیک و تکنیک هایی ازین قبیل به کمک شما خواهند آمد، زیرا با داشتن تصویری وکتوری و کارتنی در همه ی زمانها جذاب می ماند و درعین حال نشان دهنده کسب و کار شما خواهد بود، پس زمان تغییر فرا رسیده تا کسب و کار خود را با مزاج مشتری ها سازگار کنید.

مثال فوق ساده ترین مثال ممکن بود ولی دربرگیرنده تمامی محاسن موشن گرافیک نیست، برای مشاهده مطالب مرتبط بیشتر می توانید لینک موجود در انتهای پست را مطالعه کنید و یا سرچ کوچکی در موتورهای جست وجو مانند گوگل بزنید.

درباره موشن گرافیک در ویکی پدیا