amihan.ir
طراحی سایت

موشن گرافیک یا موشن گرافی

موشن گرافیک یا موشن گرافی چیست ؟

ویدیوهایی که پیام و محتوا را به صورت متحرک منتقل می کنند موشن هستند واژه موشن Motion در زبان فارسی پویا ترجمه می شودو به هر چیزی که دارای حرکت باشد می گویند.

انتقال محتوا با این روش از مزیت های بسیاری برخوردار است.از جمله اینکه می توان محتوا را به صورت تاثیرگذارتر و جذاب تر در زمان کوتاه تری به مخاطب ارائه داد.

اساس کار موشن گرافی برمتحرک سازی تصاویر یا وکتورهای گرافیکی با نرم افزارهای کامپیوتری است . کل کار بیشتر تدوین تصاویربر مبنای خط داستانی یا سناریوی مورد نظر و صداگذاری بر روی موشن گرافیک است .معمولا این صداگذاری به معنای بیان موضوع آموزشی یا تبلیغی توسط یک گوینده است که روی کارتون های متحرک انجام می شود.

انواع سبک های موشن گرافیک عبارتند از :

موشن گرافیک

ویدئو رئال

ویدیوموشن

استاپ موشن

اینفو موشن

انیمیشن

موشن گرافیک

موشن گرافیک از دو واژه (موشن) و (گرافیک) ساخته شده و به معنای ساده ،گرافیکی است که دارای حرکت است و برای انتقال پیام از قابلیت های هر دو استفاده می شود. عموما در آن ها از تصاویر واقعی استفاده نمی شود و برای طراحی گرافیک همچون فتوشاپ و ایلاستریتور بهره می گیرند.

ارائه محتوا بصورت موشن گرافیک، به دلیل وجود حرکت و صدا، جذابیت بیشتری را برای مخاطب به همراه دارد.

ویدئورئال

ویدئوهایی هستند که در آن از فضا های واقعی فیلم برادری می شود و اطلاعاتی را گزارش می دهد.در ویدئو رئال ها از طرح های گرافیکی استفاده خاصی نمی شود و محوریت اصلی و بار انتقال پیام بر دوش فیلم برداری ،صدا برداری، صدا گذاری و تدوین است.

ویدیو موشن

این دسته از موشن ها،تلفیقی از فیلم برداری و گرافیک هستند که عمدتا این گرافیک ها علاوه بر افزایش جذابیت برای نمایش اطلاعاتی به کار می روند که با فیلم برداری قابل ارائه نیستند.

استاپ موشن

استاپ موشن تکنیکی است که برای ساخت آن از اشیای واقعی عکاسی می شود. در این شیوه ،اشیا به صورت کم و جزئی حرکت داده می شوند و از هر حرکت عکاسی می شود. سپس تمامی عکس ها با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، پشت سر هم قرار داده می شود تا حس حرکت را القا کند.

اینفوموشن

اینفو موشن ها ویدیوهایی هستند که در آن ها از تکنیک اینفو گرافیک برای انتقال محتوا استفاده می کنند. در واقع گرافیک و حرکت به گونه ای استفاده می شود که بتوان از تکنیک های اصلی اینفو گرافیک برای نمایش محتوا استفاده کرد.

انیمیشن

انیمیشن ها ویدیوهایی هستند که حتما دارای کاراکتر خاص و داستان مشخص هستند و غالبا به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها می پردازد. بر خلاف موشن گرافیک ها کاراکتر محور هستند.

موشن کپچر چیست؟

موشن کپچر (Motion capture) در واقع یک تکنولوژی تقریبا نوپا است که به کمک آن حرکات انسان ، حیوانات و اشیاء ضبط شده و به محیط رایانه ای منتقل می شوند. این تکنولوژی شبیه سازی حرکت اجسام و کاراکترها را برای بازی سازها بسیار ساده تر و واقع گرایه می کند. در سال های اخیر بازی سازها از این تکنولوژی بسیار استقبال کردند و توانسته اند به کمک آن بازی های خود را واقعی تر جلوه دهند.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی آن این است که ماشین های هوشمند تولید کند که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد. این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که بگونه ای همانند ذهن انسان عمل می کنند و میتوانندکارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند. هدف هوش مصنوعی در حقیقت بر سه پایه استوار است:یادگیری ، استدلال و درک

طراحی سایت

کلیک کنید