Posted on اولین نفر باشید

برای امنیت شما گواهینامه SSL اضافه شد

گواهینامه SSL برای شرکتهایی که توجه زیادی به امنیت مشتریان خودشان و اعتبار کسب و کار و وبسایتشان دارند٬ یک امر ضروری است. تنها کافیست از خودتان بپرسید٬ آیا با اشخاص دیگری تجارت میکنید که به شما اطمینان ندارند؟

پاسخ البته منفی است! اطمینان مهمترین چیز در هر کسب و کاری مخصوصا کسب وکارهای مجازی اینترنتی است. هر شرکتی تنها زمان مشخصی ٬ معمولا چند ثانیه٬ در اختیار دارد تا اعتماد مشتریان آنلاین خود را جلب کند٬ بنابراین حداکثر استفاده از این زمان بسیار بسیار مهم است. به همین دلیل است که گواهینامه های SSL و مخصوصا تایید گسترده یا گواهینامه EV نقش مهمی را در موفقیت وبسایتها بازی میکند و دلیل آن٬ شناخته شدن گواهینامه SSL به عنوان یک نماد جهانی از امنیت در اینترنت است.

اگر بخواهیم واقع بین باشیم٬‌خرید یک گواهینامه SSL همیشه هیجان انگیز ترین کار در جهان نیست. ولی٬ پرداخت مالیات ها و عوارض کسب و کار هم چندان خوشایند نیست. پس چرا همه این کارها را انجام میدهیم؟ زیرا برای داشتن کسب و کار موفق و بدون استرس٬ انجام همه این کارها الزامی است٬ و هزینه صرف نظر کردن از آنها بسیار بیشتر از سرمایه گذاری اندکی است که در این زمینه انجام میدهید.

آشنایی با مفهوم SSL

 
Secure Socket Layer یا همانSSL، یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تأمین ارتباطی امن بین یک وب سرور و یک مرورگر اینترنت است. این ارتباط امن از تمامی اطلاعاتی که ما بین وب سرور و مرورگر اینترنت (کاربر) انتقال می یابد، محافظت می کند تا این داده ها به صورت محرمانه و دست نخورده باقی بماند. SSL یک استاندارد فنی است و توسط میلیونها وب سایت در سراسر جهان برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می شود. برای اینکه یک وب سایت بتواند ارتباطی امن داشته باشد نیاز به یک گواهینامه SSL دارد .
  بطور کلی گواهینامه‏های دیجیتال SSL دو مورد بسیار مهم زیر را در جهت تأمین امنیت ارتباط در شبکه فراهم می‏سازند:

·         اولین مورد رمز گذاری بسته های اطلاعاتی در هنگام تبادل آنهاست که این امکان را به سرویس دهنده و کاربر آن می دهد که ارتباط خود را در بستری امن و به دور از مداخله دیگران بصورت رمز شده و غیر قابل خوانش برای دیگران برقرار سازند و از صحت رد و بدل اطلاعات اطمینان حاصل کنند. بدون وجود این پروتکل، تمامی اطلاعات تبادل شده به سادگی توسط افراد ثالث در گره‏های (Node) بین راه قابل رویت، تغییر و سوء استفاده هستند.
·         مورد دیگر تایید هویت وبسایت و یا سرویس نرم افزاری است که گواهینامه دیجیتال بروی آن نصب گردیده است. بدین معنی که مراجعه کننده به سایتی که دارای گواهینامه معتبر است می تواند از جعلی نبودن سایت و صحت هویت آن اطمینان حاصل کند و مطمئن باشد که سایت مذکور بر مبنای گواهینامه معتبرش واقعآً همان است که ادعا می‏نماید؛ نه یک سایت جعلی که شبیه به سایت اصلی ایجاد شده و با روشهای متعددی که برای انحراف مسیر و هک کردن وجود دارد کاربر را به سمت خود هدایت کرده است.
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *